Частно средно училище „Евлоги и Христо Георгиеви” отпразнува 10-ата годишнина от своето създаване с вдъхновяващ концерт „Мостът между две вселени”, който се проведе в зала „Максима” на Университета за архитектура, строителство и геодезия. Събитието започна със слово на директора Олга Ялъмова, която направи равносметка за развитието на училището от създаването му досега. „Поглеждайки назад виждаме, че сме се справили. Доказателство за това е не само тази пълна зала, но и многобройните постижения и награди на нашите ученици и преподаватели, многобройните създадени партньорства и десетките приятели – част от нашата общност, с които преследваме обща кауза да дадем по-добра перспектива и по-добро бъдеще за децата на България в един все по-глобален и конкурентен свят”, посочи Олга Ялъмова. Тя представи и статистика за броя на учениците от създаването до днес – от 4 деца през първата година до 250 ученици през учебната 2023/2024 г. Не се съмнявайте, че ще продължим да настояваме за качество в образованието, високи постижения, прекрасна перспектива за нашите деца и многобройни възможности за успешна реализация, защото това е нашата мисия, подчерта директорът на ЧСУ „Евлоги и Христо Георгиеви”. Олга Ялъмова представи химна на училището, написан специално за 10-ата годишнина от създаването му по текст на Добромир Банев и музика и аранжимент на Васил Иванов- Dexter, а препълнената зала стана на крака, за да го изслуша. Изпълнението е на детска вокална група към училишето под ръководството на Михаил Стефанов. 

Учениците разказаха историята на училището – от първите стъпки и малките успехи до голямата общност и международното признание. На сцената последователно излизаха децата от различните класове. Малките таланти завладяха публиката с невероятните си изпълнения на китайски език, а публиката не спираше да ги аплодира. Кулминацията дойде в края на концерта, когато всички ученици и техните преподаватели излязоха на сцената и запяха заедно и вдигнаха на крака препълнената зала.

Официални гости на концерта бяха заместник-председателят на 51-ото Народно събрание- г-н Цончо Ганев, г-н Ангел Янчев – народен представител в 51-ото Народно събрание; От посолството на Китайската народна република– г-н Гуан Син, Съветник с ресор „Култура“ и г-н Ян Тиен, Завеждащ отдел „Образование“; От Институт Конфуций към Софийския университет „Св.Климент Охридски“- Директорът от китайска страна професор Чън Ин; Директорите на Институт Конфуций към Великотърновския университет „Св. Св. Кирил и Методий“– доцент доктор Искра Мандова и г-н Дун Юенсин; Г-н Хун Хай- Директор на Китайския културен център; Г-н Марин Киров- Кмет на Община Царево; Г-н Уан Пудзиен- Директор на Българо-китайската търговска камара; От Министерството на образованието и науката-  г-н Ангел Апостолов и г-жа Гергана Иванова; От Софийския университет- доц. д-р Антония Цанкова,  проф. д-р Ефрем Ефремов и проф. д.н. Магдалена Панайотова.

Поздравителни адреси изпратиха кметът на София- г-н Васил Терзиев, зам.-кметът на Община Велико Търново- г-н Нейко Генчев, директорът на Департамента за информация и усъвършенстване на учители към СУ „Св.Климент Охридски“- проф. Веселинов,  Директорът на Институт Конфуций към Великотърновския университет „Св. Св. Кирил и Методий“- доцент доктор Искра Мандова.